!  !

В Сарнах відбувся мітинг, присвячений Дню Перемоги над нацизмом у Другій Світовій Війні

В Сарнах біля Меморіалу Слави відбувся мітинг, присвячений 71-й річниці Перемоги над нацизмом у Другій Світовій війні.

На заході були присутні ветерани, які зі сльозами на очах вшановували загиблих та відзначали день великої Перемоги, представники адміністрації міста, священнослужитель, військовослужбовці, представники підприємств, установ, організацій та пересічні громадяни.

Голова Сарненської райдержадміністрації Ярослав Яковчук від імені голови районної ради Руслана Серпенінова та голови міської ради Світлани Усик привітав ветеранів та всіх присутніх з Днем Перемоги та закликав не забувати, а берегти в пам’яті подвиги солдатів під час Другої Світової війни. Слова вдячності захисникам сказав військовослужбовець, учасник антитерористичної операції Олександр Ярмошевич.
Загиблих в бою солдатів присутні та ветерани згадали хвилиною мовчання та поклали квіти до Меморіалу Слави. На закінчення місцевий вокально-інструментальний ансамбль виконав гімн України.

З кожним роком свідків та учасників Другої світової війни стає все менше. Важливо пам’ятати, що тисячі молодих відважних солдатів боролись за свободу та визволення свого народу і ще тисячі не повернулись до своїх рідних, віддавши своє життя за одну спільну мету. Потрібно не забувати до чого призводить війна, гординя та зрада людським цінностям. Адже, на превеликий жаль, історія повторюється і ми змушені переживати ті страшні часи знову.


А 8 і 9 травня в Україні відзначали День пам’яті та примирення та День Перемоги в Другій Світовій війні

Генеральна Асамблея ООН (Організація Об’єднаних націй) 22 листопада 2004 року проголосила 8 і 9 травня днями пам’яті і примирення. Проте, кожна з держав-членів організації можуть мати свої дні перемоги та повинні щорічно відповідним чином відзначати один з цих днів або обидва, як данину пам’яті всім жертвам Другої Світової війни. Країни Європейського Союзу відзначають День Перемоги в Другій Світовій війні саме 8 травня. Офіційна назва свята «День Європи» (Victory in Europe Day).
Для України День пам’яті і примирення є відносно новим святом. Адже, лише у 2015 році Президентом України був підписаний указ, яким встановлено 8 травня Днем пам’яті та примирення на честь всіх жертв Другої Світової війни.
Також було прийнято рішення відзначати 9 травня як День перемоги над нацизмом у Другій Світовій війні замість, встановленого за радянських часів, Дня Перемоги у Великій Вітчизняній війні. Символом пам’яті є червоний мак, а використання радянської символіки скасували.
Довідка.
Квітка маку як символ пам’яті вперше був використаний Американським легіоном для вшанування пам’яті американських солдатів, що полягли під час Першої світової війни. Символ поширений в Західній Європі, Північній Америці та Австралії. Ідея використання червоного маку як символу пам’яті належить Моїні Майкл, викладачці Університету Джорджії в Сполучених Штатах Америки.
В Україні червоний мак вперше почали використовувати на заходах, приурочених до річниці Другої світової війни у 2014 році. Автором українського символу став харківський дизайнер Сергій Мішакін за сприяння Українського інституту національної пам’яті та Національної телекомпанії України. Графічне зображення є своєрідною алюзією, а саме, з одного боку це уособлення квітки маку, а з іншого – кривавий слід кулі.
Червоні маки, роки 1945-2015 та гасло «Пам’ятаємо. Перемагаємо» розміщені на аверсі ювілейної медалі «70 років Перемоги над нацизмом», заснованої Президентом України у квітні 2015 року.