!  !

Три роки тюрми жителям сарненщини – за видобуток бурштину.

На такий строк можуть опинитися за гратами члени організованої злочинної групи, які займалися незаконним видобутком бурштину на території Сарненщини. Повідомляє відділ комунікації ГУНП в Рівненській області.

Слідчі закінчили досудове розслідування у кримінальному провадженні, відкритому за частиною 3 статті 28, частиною 2 статті 240 Кримінального кодексу України, та скерували на розгляд суду.

31-річний житель села Велике Вербче на території Сарненського району організував незаконне видобування бурштину-сирцю. Для реалізації своїх злочинних намірів придбав у невстановленої особи мотопомпу кустарного виробництва з двигуном від транспортного засобу "Мерседес Бенц", 20 пожежних шлангів, 20 підхваток, 8 металевих тичок, металеві шрайбери та водозабірний шланг, які в подальшому зберігав в господарському приміщенні за місцем свого проживання.

Крім того, до своєї протиправної діяльності чоловік долучив іще двох 30-ти і 33-річного односельчан. Очоливши організовану групу, він разом зі своїми спільниками систематично видобував бурштин-сирець.

Кожен із учасників злочинного угруповання діяв відповідно до попередньо розробленого та узгодженого плану злочинних дій із чітким розподілом функцій для кожного. 31-річний організатор здійснював керівництво, зберігав та надавав належне йому обладнання, визначав час, місце та особисто брав участь у незаконному видобутку бурштину-сирцю на території Сарненського району. У подальшому «керівник» групи особисто мав розподіляти отримані грошові кошти між усіма її учасниками, а частину з них планував використовувати на організацію подальшої злочинної діяльності.

До обов’язків двох виконавців входили безпосередньо здійснення незаконного видобутку бурштину шляхом гідророзмиву ґрунту за допомогою мотопомпи, забезпечення тимчасового зберігання бурштину-сирцю та нагляд за безперебійною і належною роботою обладнання.

— 28 листопада 2015 року злочинну діяльність організованої групи викрили та зупинили працівники управління захисту економіки в Рівненській області ДЗЕ Національної поліції України та Сарненського відділу поліції, — повідомив заступник начальника ГУНП в Рівненській області – начальник слідчого управління Дмитро Бабак. — За результатами досудового розслідування встановлено, що організована група лише за неповних три тижні листопада 2015 року незаконно видобула з використанням пристосованого обладнання на території Сарненського району майже кілограм бурштину-сирцю.

Кримінальне провадження, відкрите за частиною 3 статті 28, частиною 2 статті 240 Кримінального кодексу України, з обвинувальним актом скеровано до суду. Зловмисникам, підозрюваним у вчиненні злочину, загрожує покарання у виді позбавлення волі на строк до трьох років.
джерело

Ну, а думка наших читачів, щодо узаконення видобутку бурштину - добе відображення у цьому опитуванні