!  !

Скільки потрібно заробляти для гідного життя?

За опитуванням Міжнародного кадрового порталу hh.ua щоб добре жити в Україні, потрібно заробляти не менше 20 тис. грн. в місяць. Заради високооплачуваної роботи наші громадяни готові виїхати за кордон, працювати за ненормованим графіком і залишатися на ненависній роботі. Що зараз ми можемо спостерігати.

Середня зарплата по Україні на сьогодні знаходиться в межах 3-4 тис. грн, в Києві дещо більше — у середньому 7 тис. грн. Але скільки ж насправді треба «білим комірцям», щоб гідно жити?
Чверть опитаних вважають, що на сьогодні гідна зарплата повинна складати не менше 20 тис. грн на місяць. П’ята частина хотіли би заробляти не менше 30 тис. грн. І стільки ж «білих комірців» оцінюють гідне життя у 50 тис. грн щомісячного доходу. Проте є невеликий відсоток офісних співробітників, для яких гідне життя починається від 100 тис. грн на місяць і навіть більше.

Решта більш скромні у своїх фінансових вимогах. Один із восьми опитаних готовий вдовольнитися зарплатою у 15 тис. грн, а один із дев’яти вважає достатньою суму в 10 тис. грн. При цьому лише двоє зі ста опитаних назвали гідною зарплату у розмірі 5 тис. грн.

Гідне життя у розумінні офісних працівників – це перш за все можливість займатись улюбленою справою, маючи фінансову незалежністю, задовольняти будь-які потреби і втілювати мрії , не думаючи при цьому про гроші, доступ до якісної медицини, комфортне житло, особистий транспорт, можливість подорожувати та відпочивати.

В сучасних умовах українці змушені багато працювати за невеликий оклад. Хто хоче заробляти більше ідуть на певні жертви. Троє з п’яти, щоб отримати високооплачувану роботу, готові поїхати до іншої країни. Трохи більше половини згодні працювати ненормований робочий день, а кожен третій буде займатись справою до якої байдужий і кожен шостий терпітиме будь-які труднощі або працюватиме без вихідних.
Лише один із двадцяти опитаних зізнався, що заради гарного заробітку готовий працювати в неприємному колективі, жертвувати особистим часом, дозвіллям і настроєм.
Більш свідомі «білі комірці» готові отримувати додаткову освіту, підвищувати рівень кваліфікації, брати на себе відповідальність, а також рости особистісно й професійно. Варто зазначити, що кожному шостому офісному працівнику важливо отримувати задоволення від роботи, в той час як гроші для нього відходять на другий план.

Дані були отримані в результаті опитування, проведеного Дослідницьким центром Міжнародного кадрового порталу hh.ua в січні 2016 року. В опитуванні взяли участь 3227 респондентів з різних регіонів України.
Зараз, зокрема в Сарнах ми можемо спостерігати ситуацію, коли люди роками працюють за мінімальну заробітну плату, яка офіційно складає 1378 грн (з січня по квітень 2016 року). Вони тримаються за хоча б якийсь стабільний заробіток, тому що знайти хорошу високооплачувану роботу в невеликому місті вкрай важко. Всі чудово пам’ятають той період, коли чоловіки, а інколи і жінки масово їхали до Росії, Польщі, Італії, Португалії, Чехії. Особливою популярністю в сарненчан користувалась Російська Федерація. Люди за місяць привозили гроші, які на офіційній роботі могли заробляти роками. Нікого не лякав той факт, що багато заробітчан потрапляли до шахраїв і приїжджали без копійки за душею, а ще сташніше залишались без документів в чужій країні. Діти часто росли без батьків і бачили їх лише кілька разів на рік. Всі ці жертви були заради забезпечення сім’ї і достатку, якого не кожен міг досягти, працюючи в Сарнах.

Сьогодні ж ситуація дещо змінилась і потік заробітчан до Росії значно зменшився, можна сказати, змінив своє русло в напрямку незаконного видобутку бурштину. Що ж заробіток не поступається, а чоловіки залишаються вдома. Тому в Сарнах значно зросла кількість автомобілів, а в найближчих селах будинки виросли, як гриби після дощу. Люди заробляють як можуть і де можуть, адже кожен хоче жити в нормальних умовах.

Підготувала Анастасія Форвард