!  !

Що чекає на ПТУ?

Як відомо в Сарнах готують трактористів, слюсарів, електромонтерів, перукарів, кухарів, бухгалтерів, і це далеко не весь перелік спеціальностей. Також це понад 1000 учнів з усього району і області. Та студентів і майбутніх робітників може стати менше.

Відповідно до Закону України «Про державний бюджет на 2016 рік», а саме Статті 27 « Кабінету Міністрів України до 1 січня 2016 року забезпечити передачу в установленому порядку видатків на підготовку робітничих кадрів у професійно-технічних та інших навчальних закладах на фінансування з місцевих бюджетів.» Тобто фінансувати профтехучилища повинна міськрада.
Не втішною стала така новина для учнів та викладачів. Адже все це призводить до зменшення стипендій, заробітних плат і взагалі не втішне фінасове становище буде в закладах. Багато студентів продовжує навчання за рахунок виплат, які отримують. За інформацією з соцмереж стало відомо, що стипендія в деяких закладах вже зменшилась на 100-300 грн.

Наприклад, Яна, учениця ВПУ № 22, отримує стипендію 500 грн. Хоча гроші зараз це не великі, та дівчина рада і цьому. Адже їх вистачає на прості речі, такі як харчування і проїзд.

Переведення вищих закладів на баланс місцевого бюджету призведе до скрутного становища даних установ. Проте працівникам і учням нема різниці звідки отримувати гроші. В училищах навчаються в основному діти, які потребують соціального захисту, тому потрібно їх забепечити необхідними умовами.

Зараз в Україні не профінансованими залишаються близько 70 ПТУ.

Анастасія Форвард