!  !

Сарненська дитяча районна бібліотека – сучасна казка для дітей

Продовження. Початок тут

В дитинстві кожен вірить в казку і живе у своєму маленькому унікальному світі, який зрозуміти може не кожен дорослий. В Сарненській районній бібліотеці дітям дарують цю казку і магію, наповнену добром та піклуванням.

Валентина Гольонко, заступник директора Сарненської бібліотеки по роботі з дітьми, розповіла про незвичайний та цікавий дитячий бібліотечний світ.

Скажіть, будь ласка, чи читають зараз діти книги?
Звісно. Діти читати полюбляють, адже за минулий рік було 11119 читачів до 15 років. Тим більше ми їх зацікавлюємо відвідувати бібліотеку не лише новими книгами. Кожної середи влаштовуємо перегляд мультфільму на різну тематику. (Дуже цікаво, що дитячий кінотеатр виглядає також по-казковому, тобто зроблений у вигляді хатинки.)
Тобто крім читання діти можуть весело проводити час в бібліотеці?

Саме так. Адже так дітям цікавіше знайомитись з книгою і полюбити її.
Відомо, що в дитячій бібліотеці є кімната спілкування. Розкажіть про неї.
В липні 2013 року для дітей поруч з книгами, журналами та комп’ютерними послугами було відкрито кімнату спілкування «Країна щасливої сім’ї». Вона створена для сімей з дітьми від 1 до 6 років, де малеча разом з батьками знайомляться з книгою, розвивають творчі здібності та уяву через гру. Іншими словами - це «кольорова країна» нового і незвіданого світу фантазії з безліччю розвиваючих ігор, книг та забавок. Всі іграшки для кімнати спілкування були придбані за допомогою спонсорів.

До Дня Святого Миколая із спонсорською допомогою кафе «Pasta Mia» діти отримали подарунки, а студенти Сарненського педагогічного коледжу влаштували справжнє маленьке свято. Для дітей відбулось «Шоу маленьких чарівників» в якому мами чи бабусі разом із своєю малечею дефілювали по справжній червоній доріжці. Ми кожного разу намагаємось зробити щось нове і незвичайне для дітей.
Так, минуло року влітку на день народження кімнати спілкування малеча разом з батьками та бабусями побували на демо-занятті від студії Helen Doron по вивченню англійської мови. Мали змогу пограти в ігри з казковими героями від Майстерні свят «Коко», побували на пікніку завдяки волонтерській організації «Любов у твоєму серці», діти смакували пиріг та солодощі. Найбільшим сюрпризом став бульбашковий феєрверк. Діти і дорослі були в захваті від такого дійства.

Крім розваг до кімнати спілкування ми запрошуємо з консультаціями кваліфікованих спеціалістів: педіатрів, логопедів та психологів. Співпрацюємо з приватним лікарем Зарембою Оленою Борисівною.

Ви робите хорошу справу - даруєте дітям справжню казку про яку ми з віком забуваємо (обоє посміхаємось). Чим ще зацікавлюєте малих читачів?
В нашій бібліотеці також діють клуби за інтересами. Для найменших читачів діє клуб любителів казки «Книга і лялька». Таким чином ми розвиваємо у дітей читацький інтерес, виховуємо любов до народних та сучасних казок, вчимо виразно декламувати та бережливо ставитись до книги. Клуб працює вже понад 20 років. Діти із задоволенням переглядають лялькові вистави. Бібліотека почала співпрацю з Рівненським обласним театром ляльок. Минулого року наш ляльковий театр їздив в Рівне по запрошенню на їхній захід, де зайняли третє місце. В якості винагороди отримали грошову премію. За отримані кошти поповнили театр новими ляльками.

Для старших дітей діє підлітковий клуб «Пізнай себе». Метою клубу є розвиток у підлітків чемності, людяності та поваги до старших. Зустрічі відбуваються раз на місяць та проходять як на базі бібліотеки так і в школах міста у формі тестів, диспутів, та психологічних тренінгів. Тематика засідань клубу різноманітна.

Ви долучаєтесь до допомоги воїнам АТО та їхнім сім’ям. Чим саме допомагаєте?
Так, наша бібліотека протягом року неодноразово проводила акції, розпродажі та була задіяна в заходах, спрямованих на підтримку воїнам антитерористичної операції та організації «Штаб громадської оборони «Горинь». З лютого по вересень 2016 року діє акція «Подаруй радість дитині, поділись книгою», в якій може взяти участь кожен бажаючий. Всі ці подаровані книги будуть відправлені дітям чиї батьки перебувають в зоні АТО. Також Сарненська районна бібліотека для дітей прийняла участь в обласному семінарі новопризначених директорів шкіл. На якому батьки учнів та представники громади проводили майстер класи з виготовлення оберегів воїнам АТО. Наша бібліотека разом з директорами шкіл Березнівського, Костопільського та Дубнівського районів виготовляли оберіг «мішечок добробуту», який разом з іншими оберегами невдовзі отримали хлопці на передовій.

З початку нового року в дитячій бібліотеці відбулось ряд заходів, які так чи інакше зацікавили як малечу так і дорослих. А саме, зустріч з казкою для вихованців дошкільних навчальних закладів, де дітки мали змогу переглянути лялькові вистави; відзначення Дня рідної мови, де учні 6-го класу представляли свої роботи на виставці «Наші талановиті читачі» та почули історію виникнення свята, а по закінченні отримали подяки за участь та цікаві книги в подарунок. Відбулась година спілкування «Джек Лондон – людина і митець», на якій учні змагались в інтелектуальній грі та переглядали презентацію «Жага до життя».
Любов до книги вміють прищепити дітям в бібліотеці, влаштовуючи численні цікаві заходи. До річниці від дня народження Тараса Григоровича Шевченка відбулась зустріч з депутатами міської ради на шевченківських читаннях «Велич поета – до кожного серця», на якому учні разом з депутатами декламували твори великого поета. В рамках Фестивалю дитячого читання «Книгоманія» пройшов другий районний тур конкурсу «Найкращий читач 2016 року», де 23 учасники представили свої улюблені книги. Після закінчення конкурсу всіх частували солодощами.

Колектив Сарненської бібліотеки робить велику справу, заохочуючи, перш за все, дітей до читання через ігри, конкурси та цікаві заходи. Висвітлити в повному обсязі роботу бібліотекарів просто неможливо, адже вони кожного дня змінюють наше уявлення про книги та про саму бібліотеку, як заклад.

Наталія Мосійчук