!  !

Роль студентів у наповненні гаманця Сарн

Відгуляли чергове свято, тобто День студента. За традицією святкували не лише студенти, а й випускники і навіть ті, що ніколи не навчались у вишах.

Так от, повернемось до студентів. Як відомо в Сарнах є ВПУ, аграрний ліцей, педколедж та, районний ліцей «Лідер.» У них навчаються хлопці та дівчата чи не з усіх навколишніх сел Сарненського району і не тільки, а ще й з інших районів Рівненщини.
З поміж іншого, це означає, що кожного тижня переважна кількість приїжджих студентів привозять до нашого любого містечка гроші. Тобто мама з татом, випроводжаючи своє дитя на навчання, крім сумки з усілякою смакотою дають ще й кишенькові, щоб так званий «граніт» науки не був таким твердим. Наші милі діточки зі сльозами на очах попрощавшись з батьками поспішають швиденько на навчання. І тут починається найвеселіше.

Який студент сидітиме в гуртожитку днями, а тим більше ночами? Ботан! А таких в нас, не дуже багато. Тай затяті «гризуни» науки інколи хочуть відпочити. Тому після пар починається найцікавіше, а особливо, якщо це День студента. Тим більше цього року свято припало на понеділок, тобто можна гуляти поки гаманець повний.

Крім того, вони є свого роду роботодавцями для учителів, майстрів, техпрацівників, медиків, словом всіх, хто пов’язаний з навчальним процесом, тих хто отримує зарплатню з бюджету держави.

З точки зору економіки, це дуже вигідно для «гаманця» Сарн, взагалі для міста. Кожен учень витрачає значну суму на їжу, напої, дискотеки, канцтовари, на різні дрібниці. Зважаючи на те, що день святковий, а студенти на своєму «професійному» святі економити не будуть, тому суттєвий вклад в місто вони таки зробили і роблять. Адже вигода тут є для всіх: молодь розважається, магазини і кафе отримують не погану виручку, а місто гроші для свого розвитку.

Анастасія Форвард