!  !

Про що мовчить радіо

Свого часу стратегічна галузь – мережеве радіомовлення своє цьогорічне свято (16 листопада – День радіо і телебачення) зустріла, ледве дихаючи. Звичні для старшого покоління «брехунці» стали членами родин, але разом із своєю основною слухацькою аудиторією все більше відходять з життя. Скажімо, у Сарненському районі лише за цей рік кількість радіоточок із 2100 зменшилась до 1400 (станом на 1 жовтня).

Цей процес невпинний, бо лінії передачі сигналу вже давно пережили термін придатності, стовпи падають один за одним, а оновлювати їх ніхто не збирається. Більше того, ПАТ «Укртелеком», яке обслуговує цю галузь, несе збитки і покриває їх за рахунок прибутків з інтернетмережі. Тобто, можна стверджувати, що проводове радіомовлення в скорому часі зникне взагалі. Натомість, перспективу вже давно знайшли – хвильове радіо в Fm-діапазоні.

Особливістю «брехунців» є те, що окрім першого каналу українського радіо, у визначений час транслюються передачі обласної телерадіокомпанії та районних редакцій на відповідних територіях. Тож, слухачі мають ексклюзивну можливість почути оперативні новини та голоси рідного краю. Передбачаючи поступове зникнення проводових мереж передачі радіосигналу, Віра Шашук (головний редактор Сарненського районного проводового радіомовлення) однією з перших в державі зініціювала виділення частотного ресурсу саме для місцевих редакцій, які б змогли озвучувати свій продукт в Fm-діапазоні. Так у 2006 році на території північної частини області була прорахована частота 106,6 Fm, яку розділили перший канал радіо та новостворена ТРК «Полісся». І вже наступного року радіожурналісти Сарненщини заговорили на «хвилі рідного краю». Час ішов, досвід переймали інші райони. Відносно недавно заговорили радіо «Березне», а цього річ – «Бурштиновий шлях» у Кузнецовську. Правда, шкода, що кожне з них намагається «вигадати свій велосипед», адже проходять складні процедури щоб виграти частоту, налаштувати подачу сигналу і створити свої студії, а можна було долучитись до колег із Сарн і розділити ефірний час, якого – вдосталь. Принаймні, це було б значно дешевше. Скажімо, на створення свого радіо у місті атомників, Володимирецький та Маневицький (Волинська обл.) райони витратили кількасот тисяч гривень. Цього вистачило б на придбання ефірного часу тієї ж тривалості приблизно на 10 років.

Що ж до радіо продукту, то, нажаль, він, хоч і достатньо якісний, та все ж користується значно меншим попитом слухацької аудиторії ніж розважальні радіостанції: приблизний рейтинг радіо Полісся – 7%. А шкода, бо тут звучать не «Привет, блондинки», а корисна інформація, яка стосується кожного жителя краю. Переконатись у цьому можна просто – ввімкнувши приймач і налаштуватись на радіо рідного краю (північні райони області) щодня з 13:00 до 15:00 та з 18:00 до 19:00. Одна з найцікавіших передач – Молодіжні обрії, яку готують учні Сарненської ЗОШ №2 Вадим Лех та Вікторія Легка. В ній школярі ведуть мову про заходи районного рівня, розмірковують з приводу важливих тем сучасності, повідомляють новини навчальних закладів і знайомлять слухачів із найсучаснішою музикою.

Тож, привітаймо завзяту молодь із їхніми професійними починаннями і побажаймо, аби радіо і телебачення Рівненщини та й загалом держави омолоджувалось і знаходили все більшу кількість прихильників!

Юрій Прозапас

Коментарі

Повністю погоджуюсь з автором щодо корисності "Полісся"! А ще тут не згадується, але там грає дуже чудова українська музика. Не про шаровари і не нафталін, а саме сучасна, актуальна українська музика. Дуже прикро, що досі в Інтернеті немає статті про радіо "Полісся", хоча радіостанція була відзначена нещодавно республіканською нагородою як найкраща регіональна... Може СОЛ колись напише про "Полісся" і його редакцію - з інтерв'ю та фото. З радістю почитав би! p.s. вдалий передрук з "Рівненська правда" і takeinfo) p.p.s Перемога радіо в номінації "Краще регіональне радіо" від НСЖУ (telekritika.ua/profesija/print/94551), нагородження мало бути у вересні.

Чому мало бути? Нагородили у вересні чи ні? І де можна його почути? не знав, що у на є ФМ радіо в Сарнах

"Чому мало бути" - перемога була весною чи літом, в самий розпал АТО. Тоді було не до нагород і свят... Тому все мало бути у вересні, а чи було - не відомо (в інтернеті немає нічого про це, ні про радіо "Полісся" взагалі(:
"де можна його почути" - читайте уважно статтю вище або на ФБ, Карпилівка Онлайн

а шо в сарнах є радіо ФМ???????

ну а як же: "Хороше Сарни місто, тільки моря немає", як говорив В.Р. Сапожко, зате з власним ФМ радіо)! Коли його слухати читайте тут: ФБ, Карпилівка Онлайн , або уважно читайте статтю вище (до речі, її писав директор Радіо "Полісся").

Ні не директор, а завідувач інформаційним відділом

а ви випадково з ним не знайомі? Можливо ви маєте додаткові контакти п. Юрія чи радіо - поділіться будь ласка, бо я планував написати про Радіо "Полісся" для Вікіпедії і для цього надіслав листа до радіо "Полісся" на sarnyradio (at) ukr.net, але ніхто не відповів(

Зображення користувача sol.

Напишіть свої координати тут він сам з вами зв’яжеться, Юрій оди зі співавторів СоЛ

Це в наших силах! Можливо навіть відеоролик відзнімемо та викладемо на сайт. Дякуємо з відгук!