!  !

Пенсія збільшилась, а життя покращиться?

З початком року відбулися зміни в пенсійному законодавстві, а саме з 01.01.2016 р. набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 24.12.2015 № 911-VIII, яким були внесені зміни до деяких Законів України.
Зміни стосуються окремих категорій пенсіонерів і платників єдиного соціального внеску.

У 2016 році мінімальна пенсія зростатиме з 1074 грн. (в січні) до 1130 грн. з 1 травня, а з 1 грудня - до 1208 грн. Тобто протягом року пенсійні виплати зростуть на 134 грн (12,5%).

Один з прикладів: відповідно до даного Закону змінились вимоги щодо призначення пенсій за вислугу років працівникам льотного та льотно-випробувального складу,а саме вийти на пенсію вони зможуть після досягнення 50ти років. А для осіб, які народилися до 01.01.1976 передбачене поетапне збільшення віку виходу на пенсію з 45 до 50 років.

Працівники освіти, охорони здоров’я, соціального забезпечення та артисти зможуть вийти на пенсію після досягнення 55-ти років. Для осіб, які народилися до 01.01.1971 теж застосовується поетапне збільшення віку виходу на пенсію з 50 до 55 років.
Законом передбачено право на призначення пенсії за вислугу років особам, незалежно від їхнього віку, які на 1 квітня 2015 року мали вислугу 25 років чи станом на 1 січня 2016 року – 25 років 6 місяців.
Порядок виплати пенсій працюючим пенсіонерам не змінився. Тобто, працюючі особи так як і в 2015 році отримуватимуть пенсію у розмірі 85%, але не менше 150% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.
Пенсіонери, які працюють на «спецпосадах» , отримуватимуть пенсії після звільнення, а у період роботи пенсія становитиме 85% прожиткового мінімуму.

Особи, які беруть участь в АТО або проходять військову службу в силових міністерствах і відомствах, як і в 2015 році отримуватимуть щомісячне довічне грошове утримання, а також для них збережено особливий порядок виплати пенсій.
Звичайно, дані зміни є майже непомітними для населення. Адже, знову ж таки, скачки долара і ціни в магазинах не дають приводу для радості.

Порівнюючи Україну з різними країнами Європи чи Америки, де люди, виходячи на пенсію тільки починають жити і подорожувати, а українці не завжди навіть доживають до неї. Якщо ж і доживають, то або продовжують працювати поки можуть, або ж ледве перебиваються хлібом і водою. Виникає питання: Як бути людям, які не можуть себе забезпечити?

Частенько в Сарних я буваю на ринку і кожного разу мені в очі впадає старенька бабуся. На вигляд їй приблизно 80 років, вона вже ледве пересувається з допомогою палиці, та все ж ходить «працювати» на ринок. Тобто вона змушена це робити, адже пенсії не вистачає на їжу, комунальні, а ще й ліки потрібно купувати, бо з віком з’являється купа хвороб. Старенька радіє просто від того, що продасть молоко і заробить 30 грн (за 3л).

На жаль, таких прикладів можна навести багато.

Анастасія Форвард

про пенс