!  !

ПТУ все ж фінансуватимуть

4 лютого 2016 року Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» щодо фінансування професійно-технічної освіти» (законопроект за № 3831-2), який зареєстрований за № 3830-3. Законом врегульовуються питання фінансового забезпечення професійно – технічної освіти з урахуванням змін до Бюджетного кодексу України.

Згідно даного законопроекту планується збільшити видатки Міністерства освіти і науки України на 997865,0 тис. грн для фінансуванння бюджетної програми «субвенція на підтримку підготовки робітничих кадрів у професійно-технічних та інших навчальних закладах з державного бюджету місцевим бюджетам».

За відповідне рішення проголосували 297 народних депутатів.

Нагадаємо, що в попередній статті про професійні технічні училища Сарненщини була інформація про можливе скрутне становище даних закладів через Статтю 27 ЗУ «Про державний бюджет на 2016 рік». Згідно якої з 1 січня 2016 року ПТУ мали фінансуватись з місцевих бюджетів. Всього в Рівненській області 21 такий заклад.

За повідомленням керівника депутатського корпусу, Володимира Ковальчука, в січні обласна рада виділила з бюджету 62 млн. грн. на фінансування ПТУ, та цих коштів ледве вистачило б на півроку. Тому обласна рада була змушена звернутись з відповідним рішенням до Парламенту та Уряду.

Голова обласної ради також уточнив, що зараз професійно-технічні навчальні заклади Рівненщини наповнені достатньо. Невикористані у бюджетному періоді кошти цільової субвенції залишатимуться у місцевих бюджетах та будуть використовуватись у наступному періоді на оновлення матеріально-технічної бази навчальних закладів.

Сарненські навчальні заклади і надалі будуть фінансуватись з державного бюджету. Маємо надію, що учням платитимуть стипендії відповідно до їхніх знань, а викладачі отримуватимуть гідну зарплату.

Анастасія Форвард