!  !

Легалізація заробітної плати. Добре це чи погано?

Давно всім відомо, що в Україні «масштабно» борються за легалізацію заробітної плати та витісненням тіньових ринків праці. Адже багато роботодавців платять так звану зарплату «в конвертах» замість офіційної та беруть на роботу не на підставі трудового договору, а на усній домовленості. Добре це чи погано?

Варіантів може бути багато так як і думок. Люди старшого віку або як ми звикли їх називати «люди радянського виховання» відстоюють думку, що офіційне працевлаштування, та ще й на державній роботі, є вкрай важливим в житті. Єдиний аргумент – це стаж і пенсійне забезпечення в старості. Молодь на рахунок цього має іншу думку і часто до порад бабусь та дідусів не прислуховуються. І цьому є пояснення. Перш за все, державну роботу не так легко отримати, адже, не зважаючи на боротьбу з корупцією, вона продовжує процвітати, можливо не так масштабно і стосується не всіх установ, проте це так. По друге - це заробітна плата, на яку прожити дуже не просто. Стаж і пенсія – молоде покоління на це не зважає, адже жити потрібно сьогодні, а зважаючи на ситуацію в країні ніхто не впевнений, що його чекає завтра чи наступного тижня. А ще в Сарненському районі головним чинником нелегальної зарплати є бурштин. Для чого трудитись місяцями на мінімальну зарплату, обмежувати себе в необхідних речах щоб купити новий одяг чи зробити довгоочікуваний ремонт в оселі. Якщо за кілька днів можна заробити стільки, що не лише на ремонт вистачить, а й на новеньку квартиру. Хоча зараз «бурштинову лихоманку» намагаються зупинити, та основна частина населення в це не вірить. Адже скрізь всім керують гроші і не маленькі.

Не зважаючи на всі «за» і «проти», а звести до мінімуму тіньові ринки праці в державі все ж намагаються.

Довідка.
Генеральне Управління Державної Фіскальної служби (ГУ ДФС) в Рівненській області організовує роботу щодо виявлення фактів виплат фізичним особам не облікових та прихованих доходів, тобто зарплат «в конвертах» та здійснює контроль за дотриманням підприємствами вимог чинного законодавства при виплаті зарплати працівникам і сплати ПДФО (податку з доходів фізичних осіб) та ЄСВ (єдиного соціального внеску) до бюджету . І все це здійснює на постійній основі.
Територіальні органи Генерального Управління області повідомляє, що протягом січня-лютого поточного року провели 15 перевірок підприємств та фізичних осіб – підприємців, які виплачували зарплату з порушенням податкового законодавства, додатково було донараховано до бюджету 464 тис. грн. ПДФО та 201,8 тис. грн. ЄСВ.

Наталія Мосійчук