!  !

Кілька думок про перспективи для Сарн. Нотатки гості міста.

На вихідні приїхала погостювати до подруги в Сарни. Місто красиве і сподобалось мені відразу. Вперше я тут побувала влітку, навколо все було зелене і пахло свіжістю, на вулицях багато молоді і дітей. На площі малеча стрибала на батуті, а дехто катався на малих авто, скрізь було шумно, місто жило своїм життям.

Гуляючи містом, ввечері мене вразив центр, він був зовсім не такий як вдень, світились ліхтарі і Сарни жило вже іншим життям, але теж насиченим, навколо була молодь і не тільки, всі гуляли і веселились. Яскраво освічувався Собор і фонтан біля нього. Все було живим і бажання сидіти в кав’ярні чи кафе зовсім не виникало. Проте так в місті не зажди. Подруга розповіла, що розважатись в такому місті молоді немає де, тобто не всім до душі сидіти вечорами в кафе чи ходити на дискотеки, тай з часом це просто набридає. Тому хлопці з дічатами продовжують «зависати» і бавитись спиртними напоями щоб якось розважитись, а ті , які хочуть більш культурного відпочинку їдуть в Рівне. Це ж скільки грошей втрачає ваше місто?! Навколо стільки магазинів, кав’ярень і аптек на кожному кроці, а от розважального центру немає зовсім.

Коли я приїхала знову в Сарни кілька днів тому - це був третій день Різдва, місто продовжувало жити і святкувати, на вулиці було чути колядки. Мені здалось, що тут так буде завжди. Проте, з мого останнього приїзду тут мало що змінилось, лише відкрилось кілька нових магазинів. А що робити ввечері, коли на вулиці сніг і мороз кусається? Місто завмирає, перестає дихати і жити, скрізь стає пусто і трохи моторошно. Куди піти? Кафешки набридли, а диско-бари можуть порадувати лише музикою від якої мозок вибухає і п’яними молодими людьми, які готові в будь який момент влаштувати бійку. Мало втішного при такому розкладі. Залишається лише сидіти вдома або їхати в Рівне розважатись.

Місто багато втрачає з фінансового боку, адже замість магазинів, які розташовані майже один на одному можна відкрити розважальний центр, зробити каток, відкрити боулінг-клуб, це забезпечило б, в першу чергу, нові робочі місця і зайнятість населення міста, це сприяло б більшому розвитку міста.