!  !

«Хай небо буде мирним, а Україна чистою!»

Саме таке гасло обрали активісти організації «Let`s do it, Ukraine». Вчора в сесійній залі міської ради відбулося засідання круглого столу, тематика якого «Об’єднання державного сектору, громадськості та бізнесу з метою вирішення екологічних проблем міста Сарни». Організаторами заходу стали координатор Всеукраїнської акції «Зробимо Україну чистою разом» в місті Сарни Ольга Лук’яненко, координатор Всеукраїнського фестивалю «ЧистоФест» в Сарнах Катерина Павлуш, а також обласний координатор акції Людмила Осипчук та обласний координатор фестивалю Владислав Олєйніков. Метою акції є не лише глобальне прибирання країни від сміття, а й вплив на свідомість українців.

Організація «Let`s do it, Ukraine» офіційно була зареєстрована ініціативною групою ЕКО активістів у 2014 році. У 2016 році дана організація стала представником міжнародної організації Let`s do it, Foundation в Україні.

Людмила Осипчук зазначила, що акція діє повністю на добровільних засадах, адже перш за все вона допомагає людям усвідомити потрібність не лише прибирання, а й забезпечення та утримання чистоти рідного міста. Тому координатори закликали до акції приєднатись і дітей, саме не змушувати їх, а зацікавлювати.

Активісти наголосили, що депутати міської та районної ради, чиновники, вчителі, батьки повинні на власному досвіді показати, що прибирати це добре і потрібно, адже вони є прикладом для дітей.
На засіданні виступав координатор інформаційного центру «Майдан моніторинг» Роман Захарчук, який говорив про проблему з переробкою, вивозом сміття та власний пункт збору.

Керуючий справами міськвиконкому Віктор Бахно розповів про щорічну акцію «За чисте довкілля», яка проводитиметься з 15 березня до 5 травня 2016 року, поділився досвідом боротьби із сміттям в інших країнах та про покарання за порушення благоустрою міста.

Координатори Всеукраїнського фестивалю «ЧистоФест» Катерина Павлуш та Владислав Олєйніков розповіли про те, що він розпочався з Рівненщини, а саме з міста Костопіль і зараз відомий на всю Україну. Захід пройде 22 квітня на центральній площі міста Сарни. Фестиваль складатиметься з виставки малюнків, фотовиставки, фотозони, фотосушки, еко-ярмарки, майстер-класів, еко-ігр, безпрограшної лотереї та концертної програми.

Дана акція дає можливість кожному учаснику зробити свій посильний і добровільний внесок у поліпшення загальної екологічної ситуації нашого краю, щоб всі ми об’єднались у справі захисту навколишнього середовища на благо майбутнього нашої планети.

Для проведення фестивалю активістам необхідна допомога, тому вони закликають підприємців і всіх небайдужих підтримати на волонтерських засадах з подарунками та друкарськими послугами.

Наталія Мосійчук