!  !

Година Землі - на підтримку екології планети?

В суботу 19 березня відбудеться щорічна міжнародна подія «Година Землі», яка була започаткована WWF (World Wide Fund for Nature, Всесвітнім фондом природи) і є закликом людей, організацій та комерційних установ вимкнути світло та електричні пристрої на одну годину для того щоб привернути увагу до екологічних проблем Планети.

Всесвітній фонд природи спільно з австралійським виданням «The Sydney Morning Herald» наприкінці березня 2007-го року провели цікаву і показову екологічну акцію: близько 2100 фірм і компаній австралійського міста Сідней, а також понад 2,2 млн. його жителів вимкнули освітлення на одну годину . Енергоспоживання міста за цей час було скорочено більше ніж на 10%, що сприяло скороченню викидів вуглекислого газу в атмосферу. Фахівці підрахували, що ефект від акції був такий нібито в місті на дорогах на 48 тисяч автомобілів стало менше. Дану акцію назвали «Година Землі». Ідея прийняла щорічний характер, поширилася і стала популярна в багатьох країнах світу.

У 2008 році вже більше 50 мільйонів людей у всьому світі долучилися до години Землі. У 2009 та 2010 роках година Землі охопила понад 4500 міст у 128 країнах світу на всіх континентах. 2015 рік побила усі рекорди – приєдналися більше 7000 міст у 172 країнах. В Україні кампанія проходить 8-й рік поспіль. У 2015 році до години Землі долучилися 55 міст і містечок України.

Темою години Землі в Україні – естафета добрих справ – це інтернет-флешмоб, який закликає людей підтримати годину Землі, робити добрі, корисні для планети вчинки, ділитися результатами з іншими і передавати естафету друзям.
За час акції кінцевий споживач може заощадити до 0,5 кВт спожитої електрики, що позитивно позначиться на його бюджеті. В умовах економічної кризи це дуже актуально.
Щоб підтримати кампанію, поринуть у темряву сотні знакових споруд, таких як Ейфелева вежа і Сіднейська опера.

Вимкни світло 19 березня на одну годину з 20.30 до 21.30, щоб таким чином висловити свою підтримку всесвітньому природоохоронному рухові.

Анастасія Форвард