!  !

Долар продовжуватиме зростати?

Долар в Україні продовжує зростати і як би ми цього не бажали, а чуда так і не сталось. Після вихідних в січні готівковий курс валюти знову почав коливатись, хоча й до цього коливання були та не такі відчутні (не враховуючи стрибок до 40 грн за 1$ в лютому минулого року ). Вчора ж він становив на міжбанку від 26,10 грн за 1 $ до 27,50 грн за 1 $, а на тіньовому ринку – і взагалі стрибнув до 28,50 за 1 $.

Однак, все це відбувається не без причини і до подорожчання долар штовхає дефіцит валюти на ринку. А виник він, тому що хтось її притримує чи то навмисно, чи й справді попит на українську продукцю знижується, тому наші експортери не поспішають відкривати свої гаманці. Правди нам ніхто точно не скаже. Проте дещо побачити чи й відчути можемо самі. Порівняно з минулим роком на цьогорічні свята не було традиційних продажів доларових заначок, адже люди стали більше економити.

НБУ задовільняє не більше 30% заявок на міжбанку, накопичуючи валюту для оплати закупівлі газу взимку, це збереже дефіцит валюти так як і її ріст. Очікується зростання гривні відповідно до семи з десяти основних світових валют. За прогнозами експертів долар виросте приблизно на 3% по відношенню до євро і на 2,5% по відношенню до японської ієни.
У бюджеті на 2016 рік курс національної валюти визначений 24,10 грн за 1$, а це означає, що середньорічний курс гривні скадатиме не менше 25,50 грн за 1$. Прогнозують зростання національної валюти до 29 грн за 1$.

Ну що ж поживемо - побачимо.