!  !

До уваги підприємців! Переконайтеся чи правильні суми ви заплатили.

Як відомо, ми ввійшли в новий 2016 рік з новими змінами, новим бюджетом та новою головною біллю. Згідно Закону України «Про Державний бюджет на 2016 рік» мінімальна заробітна плата в країні становить: з січня по квітень – 1378 грн, з травня по листопад – 1450 грн, з грудня – 1550 грн. Відповідно ці, на перший погляд позитивні зміни, призводять до наступної ланцюгової реакції, а саме: ставка ЄП для першої групи платників податків становить 10% розміру мінімальної зарплати, що складає 137,80 грн; для другої групи платників – 20% розміру мінімальної зарплати, що складає 285,60 грн. В свою чергу, за невчасну або не в повному обсязі сплату єдиного податку накладається штрафна санкція в розмірі 50% обраної ставки єдиного податку.

Зміни відбулись й в сплаті єдиного соціального внеску. З 2016 року діє загальна ставка 22% замість великої кількості ставок, що діяли в 2015 році. Ставка податку на доходи фізичних осіб зараз становить 20%, замість минулорічних 15% та 20%.

Збільшення мінімальної зарплати призвело ще до ряду змін в податковій системі. Дані зміни торкнулись ПДВ, Акцизного податку, Податку на нерухомість, тобто ми вже не знаємо, що впливає на ріст цін. Збільшення зарплати чи ріст долара? В Сарнах на ціни суттєво впливає ще й бурштин.

Цікаво, що робити пересічним українцям, які напряму залежать від всіх цих чинників?

Анастасія Форвард