!  !

День Соборності - знаменний поворот історії.

День Соборності України або день Злуки – це свято, яке відзначається щороку в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, що відбулося 22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві.

Перша світова війна, яка почалась в 1914 році, зворушила всі українські землі. Коли в лютому 1917 року у Росії вибухнула революція, українці розпочали розбудову власної держави.

На початку 1918 року була створена Українська Народна Республіка, відома як УНР. Пізніше на територіях, які входили до складу колись потужної Австро-Угорської імперії, була утворена Західноукраїнська Народна Республіка (ЗУНР). До кінця року, в грудні 1918го у Фастові лідерами двох держав був підписаний своєрідний єднальний договір, відомий нам як «Акт злуки». А вже 22 січня 1919 року він був публічно оприлюднений в Києві на Софіївській площі. Українську державу визнали західні країни, які направили до столиці послів, в свою чергу з України до столиць європейських та американських держав було вислано своїх послів.

Проте, кривава диктатура, яка прийшла до влади зламала всі починання українського народу. Акт злуки тоді залишився просто декларацією, але українці ніколи не втрачали надію на світле майбутнє.

22 січня 1990 року мільйони українців вийшли на вулиці і створили справжній живий ланцюг, що простягся від Києва до Львова. Цим самим вони відзначили День Соборності, День української єдності та свободи. Проте офіційно День Злуки відзначається з 1999 року.

Враховуючи сьогоднішні події в Україні ми знову повертаємось до боротьби за свою свободу, незалежнісь і найголовніше – єдність. Потрібно берегти свою землю і пам’ятати, що наші предки боролись за неї, захищали і плекали її так само як зараз наші хлопці борються на Сході.

В Сарнах сьогодні на площі біля пам’ятника Т.Г.Шевченку в м. Сарни. відбулося покладання квітів з нагоди даного свята.

Голова РДА - Ярослав Яковчук зазначив, що саме з 22 січня 1919 року розпочалося відродження Української державності. Не одне покоління наших земляків, українських патріотів, прагнули до національної єдності, торжества справедливості та утвердження прав людини. Голова райдержадміністрації наголосив, що сьогодні наш обов’язок – кожному, в силу своїх можливостей, дбати про подальший розвиток Української держави, збереження цілісності її території.
день соборності

Анастасія Форвард