!  !

Де в Сарнах сьогодні зануритися в ополонку?

Водохреще – не лише привід скупнутись в ополонці, а й нагода пригадати історію.

19 січня в Україні відзначають останнє третє різдвяне свято – Водохреща або Богоявлення. Чому саме Богоявлення? Відповідь дуже проста: справжній день не той, у який Христос народився, а той, у який він хрестився й освятив воду.
.

Ісус Христос прийняв хрещення від Івана Хрестителя на річці Йордан, коли йому виповнилось 30 років.

За християнськими переказами говориться, що коли Христос виходив із води небеса розійшлись і йому на плече сів голуб. Це був Святий Дух. Саме з цього часу пішла традиція хрещення.

У кожному домі повинна бути освячена вода, тому що майже кожне православне свято не обходиться без цього обряду. У магічні властивості такої води вірили ще з давніх часів. ЇЇ використовували для освячення будинків, лікування хвороб, навіть не виліковних, а також вірили у здатність відганяти злих духів. В це вірять і донині. Кожна дитина невдовзі після народження проходить обряд хрещення, це ніби «оновлення» душі для подальшого достойного життя.

До речі, наші предки вірили, що вода у річках опівночі перед Вохохрещем хвилюється, тому люди часто ішли з дому щоб на це подивитись. Найкращим ввжалось набрати такої води в склянку і поставити за образами на випадок хвороби чи поранення.

В день свята Водохреща на річці біля льодового хреста кожного року відбувається богослужіння, після якого священик занурює хрест у воду. Вважається, що саме в цей момент нечиста сила вистрибує з води і починає гуляти на землі, аж поки хтось не випере в річці білизну. Тому, коли вода очистилась від нечисті всі бажаючі починали купатись або ж просто вмиватись святою водою, адже вона в цей день вважається цілющою.

Ось такий обряд проводять українці кожного року.

В Сарнах це дійство відбудеться на гребному каналі о 13.00 год та озері Селянське о 14.00. Обіцяють гарячий чай, смачний куліш та приємну атмосферу.

Анастасія Форвард.

гребний канал сарни