!  !

«ЧистоФест» в Сарнах

В суботу, 21 травня, в сквері «Залізничник» відбувся Всеукраїнський екологічний фестиваль «ЧистоФест», організаторами якого стали Сарненська міська рада та міський будинок культури «Залізничник». Захід мав на меті за допомогою мистецтва розкрити екологічні проблеми країни та показати наскільки беззахисною та вразливою є природа.
Дані проблеми та красу нашої природи висвітлили та презентували на фотовиставці фотографи міста Сарни, а саме: Кирил Черногубов, Людмила Коток, Тарас Мулявка, Ірина Міхнова, Віталій Маслянчук, Руслана Ким, Василь Сосюк, Артем Мулявка та гості з Костополя – Роман Плащинський і Дмитро Трофимчук.

Розпочали фестиваль учасники студії танцю та фітнесу «Life4Dance» під керівництвом Оксани Лаврущенко, які подарували глядачам запальний танець.
Сарненський міський голова, Світлана Усик, розповіла присутнім про прибирання локальних зон, яке відбулось в період з 14 по 21 квітня 2016 року та закликала не бути байдужими до екологічних проблем, адже лише спільними зусиллям ми зможемо зробити наше місто і країну чистими. Координатор Всеукраїнського екологічного фестивалю «ЧистоФести» в Сарнах, Катерина Павлуш, поділилась історією виникнення цього доволі нового заходу, розповіла про першу масштабну фотосесію в місті та арт-пікнік, на якому презентували роботи відеооператорів з даної фотосесії. Після цього відбулось урочисте нагородження та вручення подяк творчим командам, які працювали над створенням образів для фотовиставки.

Подарунком для команд, активних учасників фестивалю став захоплюючий виступ Вікторії Пінчук, яка нещодавно представляла Сарни у Львові на Українському західному фестивалі.
Учасники еко-клубу «Паросток» ЗОШ №4, які переймаються проблемою чистоти довкілля представили глядачам еко-моду, а вихованці вокальної студії «Веретенце» Діана Колядко та Валерія Кирилюк виконали музичні композиції. Учні Сарненської гімназії порадували всіх вокально-хореографічною композицією «Не будь байдужим».

Продовженням фестивалю став показовий виступ спортивного клубу «Берсерк», учасники якого є призерами та фіналістами на Світовому рівні.

По всій території парку працювали локації з еко-іграми, де аніматори з дошкільних навчальних закладів «Дзвіночок», «Вербиченька», «Казка» та «Росинка» розважали найменших учасників фестивалю; ярмаркою від майстерні випічки «Дрім Кейк», майстринь хенд-мейду – Тетяни Полюхович, Нати Колиски, Юлії Довгалюк, Ольги Бойко та Анастасії Голі, боді-артом від Ольги Павлюк. Майстер-класи проводили: Люба Бучко з приготування «смачного букету», Інна Спічак – в’язання квітів крючком та Софія Гризовська – малювання.

Для любителів фотографуватись організатори фестивалю підготували фотозони від декоратора Ірини Булди, міського будинку культури «Залізничник» та Вищого професійного училища №22, ДНЗ №8 «Веселка» спільно з депутатом Міської ради Миколою Канським. Яскраві моменти за допомогою об’єктиву на фотозонах зберігали фотографи: Віталій Маслянчук та Кирил Черногубов.

Для активних учасників «ЧистоФесту» та для всіх хто долучився до прибирання в період з 14 по 21 квітня 2016 року була проведена лотерея, де розігрувались корисні та цікаві призи, якими забезпечили фестиваль: гуртовня «МАРКОС», магазин автозапчастин «СТИЛЬ Авто», інтернет-магазин подарунків «Sweet Flavor», магазин «Світ рибалки», фотосалон «Фотон», фотосалон «ФотоStar», фотограф Катерина Колковець, майстерня випічки «DreamCake», інтернет-магазин «СИНИЦА», салон-магазин «ПоліРіч», фітнес-клуб «Aesthetics», приватний підприємець Людмила Новак – магазин канцтоварів, приватний підприємець Сергій Тиховський з магазину «Мобілайк», приватний підприємець Наталія Леончик з магазину «Книги», магазин спорттоварів «Мрія», магазин «Гама», приватний підприємець Олена Данильчик - магазин канцтоварів, майстерня - магазин «Магніт», ТОВ «Сандора», супермаркет «Оксамит», фотограф Артем Мулявка, візажист Ірина Карпець, відеооператор Вадим Гоголь, майстрині хенд-мейду Тетяна Полюхович та Олька Бойко, Ольга Мамонець «Квіти з повітряних кульок» та канатний парк «Тарзан»

Завершенням заходу стали показові виступи від учасників скейт-парку спортивної команди «Сарни» та гостей з Кузнецовська. Присутні отримали безліч чудових емоцій та позитивних відчуттів і щасливі посмішки дітей – це найкращий цьому доказ

Наталія Мосійчук