!  !

Чи стануть доступними ліки для українців?

За інформацією офіційного сайту ВРУ сьогодні 3 лютого 2016 року був ухвалений Закон «Про прийняття Протоколу про внесення змін до Угоди ТРІПС»

Угода про торговельні аспекти прав інтелектуальної власності або Угода ТРІПС ( англ. Agreement on Trade-Related Aspects of Intellectual Property Rights, скорочено TRIPS) – це міжнародна угода, що адмініструється Світовою організацією торгівлі (СОТ) та встановлює мінімальні стандарти для визначення та захисту об’єктів інтелектуальної власності. Дану угоду було прийнято під час Уругвайського раунду Генеральної угоди по тарифам та торгівлі (ГАТТ) у 1994 році.
Протокол про внесення змін до Угоди ТРІПС, учинений 6 грудня 2005 року в м. Женеві набирає чинності для України відповідно до пункту 3 статті Х Угоди про заснування СОТ.

Даний протокол передбачає спрощені процедури для здійснення країнами-членами Угоди ТРІПС вироблення та імпорту генеричних лікарських засобів (лікарські засоби, які мають такий самий кількісний і якісний склад діючих речовин і таку саму лікарську форму, що і оригінальний препарат, але ціна яких нижча ніж оригінальних препаратів, захищених патентом).

Приєднання України до Протоколу сприятиме розв’язанню проблеми доступу населення до лікарських засобів. Проект Закону зареєстровано за № 0079.

Проте як довго нам чекати змін і наскільки доступнішими стануть ліки поки не відомо.

Анастасія Форвард