!  !

Більше відпочивати – менше працювати!

Судячи з вихідних та святкових днів в січні, таке гасло обрали українські політики.

На днях в Сарнах зустріла кількох місцевих підприємців, які були не дуже задоволені тривалими «гуляннями» в січні, адже це по їх словах шкодить бізнесу, щей оренду та податки потрібно платити, коли навіть заробити на них немає як.

Однак, відповідно до положення статті 73 Кодексу законів про працю України, у 2016 році на підприємствах, в установах, організаціях робота не проводитиметься у такі святкові дні і дні релігійних свят:
1 січня - Новий рік (п’ятниця);
7 січня - Різдво Христове (четвер);
8 березня - Міжнародний жіночий день (вівторок);
1 травня - Пасха (неділя);
1 і 2 травня - День міжнародної солідарності трудящих (неділя, понеділок);
9 травня - День Перемоги (понеділок);
19 червня - Трійця (неділя);
28 червня - День Конституції України (вівторок);
24 серпня - День незалежності України (середа);
14 жовтня - День захисника України (п’ятниця).

Згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 1155-р "Про перенесення робочих днів у 2016 році", 8 січня також стало вихідним днем, утворюючи чотириденні канікули з 7 по 10 січня. Так само утворюються по чотири вихідні дні для привітання жінок (з 5 по 8 березня) та святкування дня Конституції України (з 25 по 28 червня). Вихідні дні 8 січня, 7 березня та 27 червня доведеться відпрацьовувати по суботах 16 січня, 12 березня та 2 липня відповідно.

Як можна втілювати свої плани, починати нове життя і зрештою піднімати свій бізнес, якщо сім з десяти(а на деяких організаціях і десять з десяти) днів січня є вихідними? Я скажу – ніяк! Звичайно, багато хто зі мною може не погодитись, адже свята – це привід відпочити і побути з родиною, а з фінансової точки зору – це спустошення гаманця і пуста трата часу. Для того щоб довше поспати в нас є вихідний, як мінімум один в тиждень, а ще відпустки, державні свята і т.п., а для того щоб побачити рідних достатньо і простого бажання. От святкувати третину місяця – це вже занадто. Тим більше, доведено, що тривалий відпочинок потребує певного адаптаційного періоду для організму, що негативно впливає на роботу.

Можна порівняти, що в Нідерландах свята не перененосяться, як в Україні, якщо вони припадають на суботу чи неділю, то офіційних підстав для додаткових вихідних в них немає. Проте в останній тиждень року вся країна іде на канікули. І це, досить не погано.

Анастасія Форвард