!  !

Авторська колонка. Нефутбольні роздуми перед «Євро 2012»

Невпинно наближається червень, а значить все ближче і ближче стає початок найбільшого європейського футбольного форуму – «Євро 2012».

Пам’ятаєте як всі ми раділи (і не тільки вболівальники!) коли УЄФА оголосило своє рішення щодо проведення чемпіонату в Україні і Польщі? Думалося тоді, що його проведення стане фантастичним імпульсом для розвитку усієї країни, що це об’єднає націю навколо спільних інтересів, що будуть побудовані прекрасні стадіони, аеропорти,дороги, готелі…

І ось у ЗМІ промайнула інформація про те, що із 16 учасників «Євро» лише 3 (три!!!) команди мають намір розташувати свої бази на території України, а решта будуть жити у сусідній Польщі. Власне, окрім нашої збірної в Україні розташуються команди Франції та Швеції. Доречі, наші суперники по групі на чемпіонаті. Напевно шведи вирішили взагалі не заморочуватися над такою «дрібницею», а французів, можливо, умовив їх земляк, президент УЄФА Мішель Платіні, який за останні два роки побував в Україні багато разів, можливо, навіть отримав від цього задоволення. Але чому, чому всі інші збірні будуть розташовуватися в Польщі? Що їм, власне, недовподоби у нас? Готелі – 5 зірок (треба буде і 6 або 7, не питання!) Стадіони – супер, дороги… А хай літають літаками чи гелікоптерами, як наш Президент. Чогось вони (всі ці європейці) все таки бояться… Пройшла інформація, що деякі бояться бродячих собак, з якими наша влада ніяк не може дати ради (писали, що в одному лише Києві їх 13 тисяч!) деякі – українськї мафії (вони ж не знають, що вся наша мафія – у парламенті і уряді – так що можна розслабитись, спортсмени!), деякі – тотального незнання українцями іноземних мов, приміром англійської, деякі – ще чогось для нас з вами незбагненного, тому що звичного і навіть рідного…

Думаю, що головною причиною такого ставлення є певне ментальне неспівпадіння європейців і українців. Ми чужі один для одного. Поки що, так – чужі. Звідси і побоювання – і той острах, який Україна викиликає в цивілізованої, і поки ще досить ситої Європи.

… Пам’ятаєте, як Президент Янукович на одній їз презентацій майбутнього «Євро 2012», звертаючись до представників європейських країн, сім разів (7!!!) намагався вимовити доволі просте українське слово «ввімкніть» у реченні, що було слоганом: «Ввімкніть для себе Україну!» Ну те, що Янукович на пару з Азаровим ще ті «філологи», ми з вами добре знаємо, але ж як це було огидно і соромно!

Можливо, вся справа в цьому?! І скільки, в Україні не проводь різноманітних «євро», не може Європа «ввікнути» Україну, поки що не може, хоч ти лусни! Чи може просто не хоче? А які в неї причини хотіти цього?
Костянтин Межанов
межанов